lets pretend to be a friend

20. ledna 2010 v 5:01 | Love CreepyCute Halloween |  Our Diary
Na jedný straně strašně přátelskej přístup, kamarádi od první chvíle, pořád samý komplimenty, laskavosti, nic neni pro nikoho problém, na tváři stále zařící úsměv, na straně druhý, přátelství v prdeli kvůli pár korunám.
Je mi z toho nanic. Moji dva dobrý kamarádi se pohádali, čim hůř- spolubydlící. Ona pracuje v baru, my tam chodíme, málokdy něco platíme, jednou měl on blbou náladu, odešel, bez zaplacení, rozloučení, poděkování, ona se naštvala spíš kvůli těm dvěma druhem věcěm, ale jako argument použila poeníze, on se naštval. Teď spolu nemluví, čekaj jestli se příde ten druhej omluvit...co hůř nečekaj, je jim to jedno. A to je to téma o kterym tady chci mluvit.
Jakto že jim je to jedno?! Jak může ona vypustit z pusy něco jako že je jí jedno, že s nim už nikdy nebude mluvit a ať se třeba odstěhuje...a to upozorňuju, že takhle nemluví v afektu, je jí to fakt jedno. A jak může on říct, že do toho (našeho oblíbenýho a jedinýho) baru už nikdy nevkročí a že se ní třeba už nikdy nepromluví, jen tak s ledovym klidem? Kam se podělo jejich přátelství? Kam se podělo to mezi nima bylo? Nějaký pouto? Kde je? ... Odpověď je prostá - nikdy nic takovýho za co by stálo bojovat nebylo. Pro mě je to všechno je ztěží pochopitelný, já když mám kamarády, tak bych pro ně umřela, a jim je jedno, když už se nidky neuvidí? Je jim jedno co s jejich kamarádama je? Jak je to možný? Co se honí těmhle lidem hlavou, když spolu sedí v baru, pijou pivo a baví se os svých životech? Co se jim honí hlavou, když tady běháme po bytě v pyžamech a hážeme po sobě kdovíco, válíme se smíchy po zemi a po sobě navzájem? Co se jim honí hlavou když strávíme celej den v posteli, objednáme si pizzu, a koukáme na seriály....to vážně berou ostatní lidi jen jako příjemný zpestření samoty a nemaj k nim žádnej cit? Jak jim může bejt jedno, že o toho člověka přídou?! Ale uplně jedno? ... odpověď je prostá, ale hrozně smutná, ten člověk byl jako 6 miliard jinejch lidí tady na zemi, nepotřebujou ho.
Je mi z toho nanic, protože nevim jak se mám teď cítit, mám je ráda oba a jakoby nebylo dost toho že stojim jako prostředník mezi nima a oni bojují o moji přízeň, tak zároveň vidim aspekt toho, že i já jsem pro ně lehko nahraditelná, že kdyby sme se pohádali, tak na mě pravděpodobně do druhýho dne zapomenou. Tyhle lidi uměj bejt hrozně sympatický a milý, ale někdy se mi zdá, že to je jen ten povrch maskující naprostou prázdnotu uvnitř. Někdy si řikám, že ta česká zamračená mentalita má něco do sebe, protože když se někdo chová jako že vás má rád, tak doopravdy víte, že tomu tak je.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Love.Halloween (webmiss) Love.Halloween (webmiss) | 20. ledna 2010 v 15:45 | Reagovat

Bohužel máš asi pravdu, já jsem se v životě už taky tolikrát setkala s podobným případem a upřímně řečeno je ten "náš" opak v dnešní době obecně spíš ojedinělej.. Jak říkáš, že bys ráda věděla, co se jim honí hlavou, tak myslím, že odpověď je taky jednoduchá - nic. To nemyslím nijak zle, ale tak, že oni o tom přátelství takhle prostě nepřemýšlí, oni si užívaj momenty, žijou okamžiky, ale o nějaký hloubce přátelství se nedá mluvit. Jsou zvyklí žít naprosto samy za sebe a kamarády nazývaj většinou lidi, se kterými je jim dobře a dobře se spolu baví, těžko říct, jestli by se ale jeden za druhýho taky postavili, kdyby nastal nějakej problém. Stejně ale každej spoléhá sám na sebe a s žádnou pomocí ani dopředu nepočítá, takže ve výsledku se ani nedá říct, že by ten jeden byl ten ublíženej a ten druhej ten zlej. Prostě to chodí jinak než jsme zvyklí třeba právě my. Doufám, že se to mezi těma dvěma ale nějak vyřeší, abys ty z toho nemusela mít stres..

2 Piratka Piratka | Web | 20. ledna 2010 v 16:25 | Reagovat

je to smutný, ale na druhou stranu ty máš oproti nim tu hroznou výhodu, že nebereš lidi jenom jako lidi, ale svoje druhy, kteří ti pomůžou. ti druzi to berou stejně, teda aspoň v Česku, jak je vidět. je to docela síla, to jo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.