přátelství =sex

5. ledna 2010 v 22:52 | Love CreepyCute Halloween |  Our Diary

Když žijete ne jednom místě, tak po čase získáte pocit určitý jistoty, znáte lidi, víte jak se v jaký situaci chovat, když o něčem mluvíte, tak vaše okolí většinou pochopí pointu, rozumíte místnímu humoru a zvyklostem, znáte tradice.
Nikdy by mě nanapadlo, jak moc rozdílná může doopravdy bejt kultura jiný země, ono se to všechno zdá ze začátku moc hezký, studovala sem rakouskou školu, byla sem milionkrát ve Vídni, mám spoustu cizinců kamarádů z různejch koutů světa a naivně sem si myslela že sem tolerantní a otevřenej člověk a že mi jiná kultura nebude dělat problémy. Protože s tim už přece mám zkušenosti. Omyl. Jakej je život v cizí zemi zjistíte až když tam doopravdy žijete. Doopravdy žijete. Když kolem sebe nemáte žádný lidi co vyrostli na večerníčku a když si nikdo kolem vás nemyslí, že na vánoce se má bejt s rodinou, nebo když vy na sivestra očekáváte párty a zjistíte že všechny bary sou až do jedný ráno zavřený a půlnoc se tráví přípravama, v koupelně s fénem v ruce. Když na vánoce nikdo neni s rodinou ale opijou se doněmoty v baru, přesně jako každou jinou noc.
To ale pořád mluvíme jen o tradicích, který sou pro mě jakožto češku milující vánoční stromeček a pohádky s cukrovím na štědrej den, důležitý, ale pořád je tu ta možnost sednout na letadlo a vyvalit se v Praze u rodičů na gauč a požírat vanilkový rohlíčky a koukat na Tři oříšky. Horší je to s normálnim stylem života lidí co sem potkala, co se stali mými přáteli, s nimiž sdílím jeden bar, jeden byt, jeden život. Lidí který si prošli spoustou věcí který já si neumim ani představit a věcí co je vyformovali v to co sou a jak já je mám ráda. Po své minulosti vzájemně nepátráme, každej nějakou máme, důležitý je jak si rozumíme teď a pravda že si rozumíme výtečně. Ovšem když se podezíravě zeptám svojí spolubydlící jestli spala s jedním našim společným kamarádem a dostane se mi překvapivé odpovědí "jasně, už dávno, vždyť je to kamarád" tak nestačim lapat po dechu. Stejně jako když si sednu na postel svýho spolubydlícího, kterej je gay a než se naděju už se po mně válí, jen tak, sme přece kamarádi.
Ano kamarádi, co to slovo všechno vůbec znamená. Jaké bylo moje překvapení, když sem se nedávno od jedný svojí německý kamarádky dozvěděla, že sme nejlepší kamarádky. Ta holka nemá ani ponětí co tenhle pojem znamená. V mých očích neznamená to, že když se s někym pár měsíců znám, že sme nejlepší kamarádi, stejně ´jako pro mě přátelství není synonymem sexu. Ale to je jen můj názor. Jiný kraj jiný mrav a nadále budu cvičit svou empatii a snažit se pochopit místní uvažování. Protože, to že sem se naučila jakž takž obstojně řeč očividně neznamená, že budu všemu rozumnět.
Přesto že tuhle zemi miluju se všema jejíma skvělejma zvyklostma, jako že si tu všichni tykaj, přestože existuje i forma vykání, i se všema jejíma nešvarama, sem hrdá na to odkud sem a i kdybych nebyla, tak s tim nic nenadělám, protože někdterý věci sou vě mně tak hluboko, že strávit vánoce sama s tequilou v baru by se určitě neobečlo bez slz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzu Zuzu | Web | 6. ledna 2010 v 8:57 | Reagovat

ty jo... krásně napsané... a máš pravdu většina zemí (segra je v americe a mluvila podobne) neví co je pratelství

2 Love.Halloween (webmiss) Love.Halloween (webmiss) | 10. ledna 2010 v 17:18 | Reagovat

wow.. sice jsme o tom už mluvily, ale stejně mě to asi nikdy nepřestane udivovat jak to tam chodí.. fakt tě obdivuju za to, s jakou nekonečnou sílou a energií to tam zvládáš, přizpůsobit se všemu.

3 Carol Liimatainen ★ Carol Liimatainen ★ | Web | 14. ledna 2010 v 9:08 | Reagovat

No teda, já ani netušila, že takhle vůbec někdo tráví Vánoce... Asi bych je taky nemohla trávit někde v baru, musí to bejt asi hodně velká změna. A co se týče toho sexu v přátelství, určitě nejsi jediná, komu to nepřijde zas až tak normální, asi bych byla hodně překvapená, kdyby se tohle stalo mě. Ale co se dá dělat, každá země je trochu jiná a kromě toho dobrýho tam prostě je i to špatný... Držim palce ať to tam zvládneš. ;)

4 NiKkusha NiKkusha | Web | 15. ledna 2010 v 17:59 | Reagovat

Pravda... Iný kraj iný mrav... Človek musí mať pevné nervy a povahu nato aby sa takému niečomu prispôsobil...

5 Adri•M Adri•M | Web | 18. ledna 2010 v 18:25 | Reagovat

V prvom rade ďakujem za podporu na blogu :-) Človek tam dá niečo s dobrým úmyslom a oni takto...
No a ohľadne tých zvykov.. Je to určite pravda, iný kraj, iný mrav..Tiež ma tie Vianoce prekvapili :-) Ale podľa mňa je tiež dobré vedieť a poznať že aj takéto niečo je... Máš možno väčší prehľad :-) Drž sa!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.