wanna be an artist

1. února 2010 v 19:14 | Love CreepyCute Halloween |  Our Diary
Ráda bych řekla že sem tohle namalovala, bohužel tomu tak neni, ale já to vážně chci umět! Ne obkreslit, ne namalovat podle předlohy, já to takhle chci cejtit a namalovat sama od sebe. Bohužel to takhle umí nějaká šikovná umělkyně z deviantu. (deviantart.com)
Ale já sem umělec, doopravdy sem! Já to vim! Já totiž svět vidim jako umělec, já vidim svět ve všech jeho barvách, když jdu po ulici, tak nevidim domy,lidi,auta... vidim celej vesmír, v každý maličkosti. Viděli ste film American beauty (americká krása)? Jak je tam ten divnej kluk a všechno se mu zdá krásný? Všechno natáčí a jeho oblíbený video je sáček poletující vzuchem (pod CČ)? Tak to sem já, sem divná, pro normální lidi sem blázen, blázen kterýho maj povětšinou (narozdíl od toho kluka) lidi rádi, protože sem veselej blázen. Ale pořád sem blázen. Sem umělec. Bůh mi dal oči abych viděla svět ve všech jeho barvách, dal mi hudební sluch a cit pro barvu, dal mi schopnost vidět věci co neviděj ostatní... ale na jednu drobnost zapomněl. Nedal mi geniální talent na něco čim bych mohla vyjádřit co cítim. Když maluju, tak to spousta lidí sice ohodnotí jako pěkný, ale já vim, že to vůbec neni to co to bejt mělo, nemá to duši, nemá to jiskru, nedovede to vyjádřit myšlenku. Miluju hudbu, je to můj život, ale nemám hlas a charisma jako Jim Morrison,pro to abych dokázala promlouvat k davům lidí a předat jim něco ze sebe. Nehledě na to, že nejpodstatnější sou texty a ty už bych nebyla schopná napsat vůbec. Moje literární počity sou možná vtipný, ale nikdy sem nenapsala ani povídku co by měla hlavu, patu a především pointu. Baví mě fotit, ale na fotce nikdy neni to co já viděla svým vnitřním zrakem. Nejsem Sudek, kterej mohl vyfotit obyčejný okno s výhledem do prázdnýho dvora v každou roční dobu a každej kdo se na ty fotky podívá z nich cítí náladu, emoce, atmosféru.... Miluju umění, skutečně miluju. Nejsem ale bohužel ani Andy Warhol, kterej byl geniální magor a z reklamy udělal umění co teď visí ve všech prestižních galeriích. Nejsem ani M.Duchamp kterej navždy změnil pohled lidí na normální život a ukázal jim, že umění je ve všem kolem nás. Nejsem a nikdy nebudu umělec, protože mi něco chybí, techniku se člověk naučí, ale pro to bejt jako jeden ze zmiňovanejch lidí potřebujete dvě věci, talent a bohatej vnitřní svět fantazie (musíte mejt blázen). To druhý mám až až, ale ten talent. Všechno umim tak trošku, nic pořádně. Nejsem geniální umělec a nikdy mě to nepřestane mrzet.


moje oblíbená scéna z mýho oblíbenýho filmu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NiKkushKa NiKkushKa | Web | 2. února 2010 v 18:50 | Reagovat

nádherný článok.. vážne peknenapísaný..ale to tu čítateasi stále... chcela som len napísať že si vystihla presne to čo sama sebe stále hovorím... rada by som kreslila, už odmalička rada kreslím ale nikdy sa mi nič nepodarí tak ako chcem... a tobôž nie aby som to nakreslila sama od seba.. takých ľudí čo to vedia obdivujem...tak isto aj s tým fotením...ale čo narobíme... každý by chcel to čo nemá, je to tak... asi sa len musíme zmieriť s tým že sme takí akí sme a každý človek je výnimočný a vyniká v niečom inom ... :)

2 CreepyCute(wembiss) CreepyCute(wembiss) | Web | 2. února 2010 v 23:11 | Reagovat

Určitě máš pravdu, všichni chceme to co nemáme :) ... ale je to nanic když máš dar svět jako umělec vidět, ale neumíš to nijak ztvárnit, to je jako když nejrychlejší zvíře na světě je zavřený v kotci kde se může sotva otočit...ví že umí běhat, potřebuje to k životu, ale nemůže ven a může jenom snít o tom jaký by to bylo letět s větrem o závod, ale ví, že se z tý klece do smrti nedostane a nezbývá jí, než doufat v zázrak

3 Love.Halloween Love.Halloween | 5. února 2010 v 1:14 | Reagovat

Face it, you never gonna make it..

4 CreepyCute(webmiss) CreepyCute(webmiss) | 5. února 2010 v 1:16 | Reagovat

thanx luv! xx...needed to her it :))

5 Nikki Nikki | Web | 5. února 2010 v 19:39 | Reagovat

To je přenádherný článek.
A opět se naprosto stotožňuji.Někdy se s nažím lidem kolem říct, co vidím, ale většinou to dopadá tak, že se zasmějí a neberou má slova vážně. Ale velká škoda, že se lidé trápí maličkostmí, hledají štěstí a krásu bůhví kde a přitom ji všichni máme přímo před sebou.

Už dlouho přemýšlím o stejné věci..jak to vyjádřit. Zkouším všechno možný a stále budu. S kreslením nemám takové štěstí, jako ty, ale v budoucnu bych chtěla psát a fotit. Vyjadřovat to, co v daný okamžik cítím těmato dvěma způsoby.
A když to někdy nepůjde, tak budu muset ze sebe sedřít kůži:D
A na ten film se určitě někdy podívám:)

6 Adri•M Adri•M | Web | 5. února 2010 v 22:18 | Reagovat

Decká myslela som, že len ja sa takto zvyknem cítiť :)... Článok je fakt bombový... Taký povedzme pre "nepochopených umelcov" xD Ale ono to naozaj tak je! Bohužiaľ "zo všetkého trochu a nič poriadne" to sa presne hodí asi aj na mňa... tiež kreslím, hrám na bohvie čo všetko, tiež rada píšem, fotím, jednoducho asi všetko čo tu odznelo... ale... nemám nič konkrétne, v čom som naozaj dobrá... možno tu ide len o to zúžitkovanie... dobrá myšlienka, nápad, čím by sa všetky naše úvahy uplatnili a boli k niečomu dobré... ale raz sa toho dočkáme a nájdeme čo v nás chýba, ja tomu verím! :-D
Tiež idem pohľadať ten film...ďakujem! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.